قانون زندگي قانون باورهاست

اگرمجبور شدید،نقشه‌های زندگی خود راعوض کنید،اماهدف اصلی خود را رها نکنید

 

 

بخشی از آموزه های راز قانون جذب


 

ما آنچه می شویم که می خواهیم و می توانیم آرزو هایمان را به کاینات مانند یک رستوران سفارش دهیم تا عالم به آن پاسخ بگوید و آن آرزو را برای ما بر آورده کند.در واقع راز ، بیانگر قانون جذب است که این قانون می گوید : " به هر چیزی فکر کنی به طرف تو جذب می شود" اگر چه این قانون به ظاهر شاید چیز عجیبی به نظر برسد اما اگر هر کدام از ما زندگی گذشته مان را نگاه کنیم ، به این که این قانون در زندگی ما بوده و ما بی آن که متوجه شویم از آن اسنفاده می کردیم ، پی خواهیم برد و شگفت زده خواهیم شد.... کوچک ترین مثال آن که بسیار زیاد در زندگی خیلی ها رخ داده این است که برای مثال دوستی را مدت زیادی است ملاقات نکرده ایم...اما چند روزی است که به او فکر می کنیم و در خیالمان تصور می کنیم که با او هستیم ، قدم می زنیم یا صحبت می کنیم..اتفاق جالبی که رخ می دهد این است که خبری از او می شنویم... یا او را به طور اتفاقی ملاقات می کنیم و یا نامه ای از او دریافت می کنیم و ....
مورد دیگر که به طور چشم گیر در زندگی خیلی از ما رخ می دهد این است که به خودمان می گوییم من در آینده می خواهم وارد این کار شوم یا این کار را انجام دهم یا در امتحان نمره ی خوبی را کسب کنم و در عین ناباوری به هر کدام از این آرزو هایی که داشتید رسیده اید ....اما به بعضی ها هم نرسیده اید...آیا اینکه شما به بعضی از خواسته هایتان نرسیده اید ، این قانون یعنی قانون جذب را نقض نمی کند.....در واقع اشتباه از طرف شماست و به این دلیل است که چهار مرحله اساسی قانون جذب یعنی طلب ، یقین به اجابت ، وانمود کردن و احساس اینکه طلب ات را گرفته ای و تشکر و سپاس را درست عمل نکرده ای.


 راز = قانون جذب

قانون جذب می گوید : به هر چیزی که فکر می کنید ، آن چیز به سمت شما جذب می شود. شروع کار با فکر است. پس باید به شدت مواظب چیزهایی که روی آنها تمرکز می کنیم و به آنها توجه می کنیم باشیم .در واقع تمام چیزی هایی که در ذهن شما می گذرد را شما به سمت خودتان جذب می کنید. ساده ترین ذهنیتی که می توان از قانون جاذبه داشت ، این است که خودمان را به شکل یک آهن ربا فرض کنیم. و می دانید که می توانید چیز های دیگر را می توان با نیروی خودتان جذب کنید. نقش هر کسی به عنوان یک انسان ، پایبندی به افکارمان در مورد چیز هایی است که می خواهیم و باید در ذهنمان مشخص کنیم که چه چیزی می خواهیم و از این جا ما شروع به احضار یکی از بزرگترین قوانین کاینات می‏ کنیم اون قانون جذب است. ما چیزی را که بیشتر به آن فکر می کنید جذب می کنید .

این اصل را می توان به صورت خلاصه در سه عبارت ساده بیان کرد:

1. افکار

2. تبدیل می شوند به

3. اجسام

چیزی که بیشتر مردم از آن اطلاع ندارند این است که هر فکر فرکانس خاص خودش را دارد. هر فکری یک فرکانس دارد. ما می توانیم یک فکر را اندازه بگیریم. به همین خاطر اگر یک فکر را بار ها و بار ها در ذهنتان بیاورید مثل خریدن ماشین آخرین مدل، تاسیس یک شرکت، پیدا کردن همسر دلخواهتان و غیره آن موقع شما دارید آن فرکانس را به صورت پیوسته منتشر می کنید. بیشتر مردم به این فکر می کنند که چه چیز هایی را نمی خواهند و تعجب میکنند که چرا برایشان بارها و بار ها رخ می دهد.
در واقع قانون جاذبه هیچ اهمیتی نمی دهد که شما چه چیزی را خوب و چه چیزی را بد به ذهنتان می آورید و این که شما آن چیر را می خواهید یا نمی خواهید. جاذبه به افکار شما پاسخ می دهد.

بنابراین اگر شما یک جا نشسته اید و به کوهی از بدهکاری ها نگاه می کنید، و احساس بسیار بدی دارید، این همان سیگنالی است که دارید به کاینات عرضه می دارید. و این چیزی است که بیشر بدست خواهید آورد در موقعی که در ذهنتان چیزی را نمی خواهید و در درونتان فریاد عقب راندن آن چیز را می زنید ، در واقع آن را عقب نمی رانید! بلکه آن را به سمت خود می کشید شما فکر آن چیزی را که نمی خواهید را فعال می کنید و حالا قانون جاذبه چیز هایی از همین قبیل را سر راه شما قرار می دهد.


این فیلم راز نیروی جاذبه رو با ما در میون می‌ذاره. نیروی جاذبه در زندگی مفهومش اینه که هر آنچه رو که بخواهیم به سمت خود جذب می‌کنیم و این خواستن، یک خواستن کلامی نیست بلکه ما با فکر کردن به هر موضوعی اون رو جذب می‌کنیم. در واقع در این فیلم نحوه تبدیل افکار به واقعیت‌های فیزیکی توضیح داده میشه. به طور خلاصه ، افکار مثبت یا منفی نتیجه می‌دهند: احساسات مثبت یا منفی ، که نتیجه می‌دهند: رفتارهای مثبت یا منفی ، و از این نتیجه میشه: واکنش‌های مثبت و منفی محیط در مقابل رفتار ما ، که در واقع همون نتیجه یا اتفاقاتِ مثبت یا منفی هستند.
پس اثبات میشه : افکار مثبت = اتفاقاتِ مُثبت! و همینطور افکار منفی = اتفاقات بد!
تبدیل افکار و خواسته‌ها به اتفاقات، سه مرحله داره:

1. خواستن: خواستن به مفهوم فکر کردن به خواسته‌ایه نه بیانِ اون. ما با فکر کردن به آرزوها یا ترسها اونها رو طلب می‌کنیم.

2. پاسخ: در این مرحله کائنات یا هستی با توجه به جهت فکر ما در صدد پاسخ بر میان و طوری شکل می‌گیرن که ما رو به سمت خواسته هدایت کنن. ما هرگز از چگونگی وقوع این پاسخ باخبر نمی‌شیم.

3. دریافت: مرحله تحقق خواسته است که در یک فاصله زمانی قابل قبول بعد از خواستن رخ میده و اولین شواهد اون ظاهر شدن شور و اشتیاق و عشق و انگیزه در فردیه که خواسته رو با خودش داره و این حس در واقع راهنما و هدایت‌کننده فرد به سمت خواسته‌اشه.

نکته مهم: این یک تفکر امیدوارانه ، تلقین یا دیوانگی خیالی نیست! در واقع باور ، یاور ماست. و علم کوانتوم هم ثابت کرده است که هرگز نمی‌تونیم جهانی رو بدون حضور ذهن و برداشت‌های اون داشته باشیم. این راز رو میشه با الکتریسیته مقایسه کرد که هیچ کس معمولاً از ماهیتِ اون سر در نمیاره اما همه می‌دونن و دیده‌ان که با برق میشه غذا پُخت و بنابراین ازش بهره می‌گیرن. پس ما به ماهیت این راز هم کاری نداریم و تنها از اون برای کامیابی بهره می گیریم.
آلبرت اینشتین: «تخیل همه چیز است. تخیل پیش‌درآمد تمام داشته‌های ما در آینده است.»
توضیح دیگه‌ای که در مورد راز قانون جاذبه باید گفت اینه که ، هرگز از کسی خواسته نشده که به کنترل یا هدایت تمام افکارشون بپردازن چون این کار به دیوانگی افراد منتهی میشه ، بلکه باید از خیل افکار متعددی که در طول زندگی به سُراغ ما میان ، همیشه افکاری رو که می‌پسندیم و مثبت هستن نگهداری کرده و باقی رو دور می‌ریزیم. در واقع ما تجدید نظری در نحوه فکر کردن مداوم و ادامه افکاری که به سراغمون میان خواهیم داشت.
وینستون چرچیل: «شما جهان خود را می‌سازید همانگونه که در آن پیش می‌روید.»
از همین الان به چیزهایی فکر کنین که وجود ندارن ، مثلاً عشقی که می‌خواهین باشه ولی وجود نداره. اطمینان و ایمان داشته باشین که هستی پاسخی درخور با این خواسته خواهد داد. اگر تنها با اون چیزی که در ظاهر وجود داره و هستیم نگاه کنیم ، تنها چیزی هم که نصیبمون میشه همونه در حالی که می‌تونیم به چیزهایی فکر کنیم که در انتظارمون هستن و با این فکر اونها رو به سمت خودمون جذب کرده و در یافتنشون سرعت ایجاد کنیم. همینطور باید توجه داشته باشیم که مهم نیست این خواسته تا چه حد بزرگ و یا عملی باشه.


شنبه هجدهم آبان ۱۳۸۷ |

 

با سلام وتشکر از شما دوستان عزیزی که از این وبلاگ دیدن نمودین.باشد که توانسته باشم قدمی هر چند کوچک در راستای تغییر وتحولی مثبت برای رسیدن شماعزیزان به جایگاه واقعیتان که همانا موفقیت معنوی و مادی میباشد برداشته باشم.مابه این باور رسیده ایم که با استفاده از تکنولوژی فکر وقانون باورها می توانیم به تمام ناکامی های گذشته خود پایان داده و از نو تحولی بزرگ در خود ایجاد نموده و با یک تصمیم جدید تمام سیستم تفکر و باورهایمان را عوض کرده و به شخصیت جدیدی و در نهایت به دنیایی از اعتماد به نفس,سلامتی,نشاط و آرامش برسیم و زندگی نوینی را پایه گذاری کنیم.به هر آنچه که بخواهیم, بیندیشیم و خلق کنیم وعالی ترین ارتباطات را با انسانها برقرار کرده و در همه عرصه های زندگی خود طوفانی از موفقیت به پا کنیم.عزیزان من,هر لحظه زندگی شما دارای خلاقیتی است نامحدود و کائنات دارای سخاوتی بیکران.پس خود را از سخاوت کائنات بی نصیب نکنید.........
تقدیم به آنکه بی آنکه بداند دلیلیست برای موفقیتم

razmjoo352@yahoo.com

 

مطالب اخير

جواب

تا به حال چند بار دل به دریا زده ای!!؟

هیچ وقت نگویید دیر شده است

زندگی ما را ، باورهای ما می سازد

شكست و ناكامي موقتي است

بازگشت دوباره

هرگز از شکست نترسید

نردبان موفقیت

لحظه تنهایی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

 
 

پیوند ها

دانلود کتاب

سخنان روانشناسان،جامعه شناسان درباره موفقیت

زندگی نامه مشاهیر

جملات کوتاه بزرگان همراه با عکس

مشاوره خانواده و روانشناسی

روانشناسی و مشاوره

چند کیلو امیدواری

عشق بارونی

رواندرمانی و مشاوره

صدای پای آب

سایت اختصاصی سهراب سپهری

سرزمين روشن

راز شاد زیستن (نازنین سراجی)

مراقبه های اشو ...

دست نوشته هاي يك جادوگر

استاد حسين الهي قمشه اي

فكر بزرگ

دوست داشتنی (دل نوشته های دلی کوچک)

رویاهایت را فرو مگذار

رنگ صداقت رنگ مورد علاقه من

قالب های نایت ملودی

دنیای آرامش

اسرار ذهن.دائره المعارف علوم متافیزیکي و موفقیت

 

امکانات جانبی

RSS 2.0

 

Weblog Themes By Blog Skin